Muut toimihenkilöt - Övriga funktionärer

 

Puheenjohtaja / Ordförande

Barbro Kraufvelin

kotihoito/hemvården 
Askolinintie 1, 06100 Porvoo / Askolinvägen 1, 06100 Borgå
barbro.kraufvelin@porvoo.fi
Puh./Tfn 040 535 3505

Varapuheenjohtaja / Vice ordförande

Erja Forsberg

tilapalvelut/lokaltjänster
Tekniikankaari 1 A, 06100 Porvoo / Teknikbågen 1 A, 06100 Borgå
erja.forsberg@porvoo.fi
Puh./Tfn 040 706 1466

 

Sihteeri / Sekreterare

Barbro Nordström

Hallintojohto/Förvaltningsledningen
Raatihuoneenkatu 9, 06100 Porvoo / Stadshusgatan 9, 06100 Borgå
barbro.nordstrom@porvoo.fi
puh./tfn 040 489 1654

 

Rahastonhoitaja / Kassör
Jutta Berg

Hallintopalvelukeskus, Centralen för förvaltningstjänster
Urakoitsijantie 12 A, 06450 Porvoo / Entreprenörsvägen 12 A, 06450 Borgå
puh./tfn 040 489 1607

 

Jäsenasiainhoitaja / Skötare av medlemsärenden

Monica Borgman

Hallintopalvelukeskus / Centralen för förvaltningstjänster
Urakoitsijantie 12 A, 06450 Porvoo / Entreprenörsvägen 12 A, 06450 Borgå
monica.borgman@porvoo.fi
puh./tfn 040 4891603
 

Jäsenmaksuasiat /Medlemsavgiftsärenden

Jäsenmaksuasioissa voit ottaa yhteyttä liittoon /
I ärenden som gäller medlemsavgifter kan du kontakta förbundet
puh./tfn 020 789 3730

 

Tiedotusvastaava /Informationsansvarig

Eeva Pulkkinen

Henkilöstöjohto / Personalledningen
Raatihuoneenkatu 9, 06100 Porvoo / Stadshusgatan 9, 06100 Borgå
eeva.pulkkinen@porvoo.fi
puh./tfn 040 865 4484


Koulutusvastaava /Utbildningsansvarig

Kristina Ruotsalainen

Hallintopalvelukeskus / Centralen för förvaltningstjänster
Urakoitsijantie 12 A, 06450 Porvoo / Entreprenörsvägen 12 A, 06450 Borgå
kristina.ruotsalainen@porvoo.fi
puh./tfn 040 489 9991, 040 537 8089


Lakkovastaava /Strejkansvarig

Rita Blomqvist-Turunen

palveluneuvoja/kundrådgivare
palvelupiste KOMPASSi/servicekontoret
puh./tfn  040 517 0851
 

Nuorisovastaava / Ungdomsansvarig
Jaana Ikonen

Pysäköinnintarkastaja/Parkeringskontrollör
Kuntatekniikka/Kommunteknik
jaana.ikonen@porvoo.fi